Ainis Dzalbs
terapeits, ģimenes ārsts
Valsts apmaksātie pakalpojumi

Aicinām izmantot valsts noteiktos bezmaksas pakalpojumus!

Patlaban ir pieejami vairāki bezmaksas medicīniskie pakalpojumi iedzivotājiem, kurus apmaksā valsts. Tie ietver sevī gan profilaktiskus izmeklējumus, gan vakcināciju, gan izmeklējumus pacientiem ar dažādām saslimšanām. 

Gribētu akcentēt patlaban aktuālāko pieaugušajiem: 

  • Profilaktiskās apskates- ja gada laikā neesi vērsies pie ģimenes ārsta- nāc uz profilaktisko apskati bez maksas. Tās laikā novērtēsim veselības stāvokli- nosvērsim, nomērīsim, noteiksim asinsspiedienu. Ja konstatēsim kādu saslimšanu- nosūtīsim uz izmeklējumiem. Papildus izmeklējumi par valsts līdzekļiem ir paredzēti tikai pacientiem ar kādu saslimšanu, profilaktiski analīzes netiek apmaksātas. Ja kādi rādītāji interesē, tos var nodot par maksu.  Uz profilaktisko apskati jāpierakstās, sazvaniet māsiņas un piesakieties!
  • Vakcinācija pret difteriju un stinguma krampjiem. Pieaugušajiem valsts pilnībā apmaksā šo poti, tā pasargā no divām praktiski neārstējamām infekcijām. Pote veicama vismaz 1x 10 gados. Ieskaties savā potēšanas pasē, ja šī pote veikta 2004-2005. gadā, tad piesakies revakcinācijai!
  • Pacientiem ar sirds asinsvadu slimībām- augstu asinsspiedienu, sirds mazspēju aritmijām, pārslimotu infarktu ir iespēja bez maksas noteikt holesterīna un cukura līmeni. Analīzi iespējams veikt katru dienu, vēlams tukšā dūšā, atbildi saņemsiest 5 minūšu laikā! Pirms nolemjat nāk uz izmeklējumiem- lūdzu sazvaniet mūs!
  • Izmeklējums kuņģa zarnu trakta audzēju diagnostikai- paredzēts pacientiem vecumā no 50-74 gadu vecuma m un veicams bez maksas 1x gadā. Šis izmeklējums ietver analīzi uz asins klātbūtni fēcēs, tests veicam mājas apstākļos. Sīkaka informācija pie prakses māsiņām!
  • Noteiktos vecumos sievietēm Nacionālais veselības dienests izsūta uzaicinājuma vēstules par brīvu veikt mammogrāfiju un dzemdes kakla vēža profilaktiskos izmeklējumus- esiet atsaucīgas un veiciet šos testus pilnīgi bez maksas.